piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Morzycko Moryń wygrywa z Orłem Pęzino
autor: Krzysztof Cichomski - C80W szóstej grze kontrolnej Morzycko Moryń zmierzyło się z Orłem Pęzino. Mecz odbył się 01 marca 2015 roku na sztucznej nawierzchni w Stargardzie Szczecińskim przy dość niesprzyjającej pogodzie, bowiem padający deszcz i wiejący wiatr utrudniał rozgrywanie meczu.
Pierwszą bramkę już w 4 minucie meczu po zespołowej akcji strzela Dmytro Donos. Popularny 'Dima' miał w pierwszej połowie meczu kilka dogodnych sytuacji, niestety zabrakło mu szczęścia. Orzeł w 8 minucie doprowadza do wyrównania i po rzucie rożnym piłka znajduje drogę do bramki Morzycka - mamy 1-1. W 15 minucie Adrian Dębicki uderzeniem z okolic 15 m, w krótki słupek, posyła piłkę do siatki przeciwnika, piłka odbija się po drodze od dwóch słupków brami rywala i wpada do siatki. Pierwsza połowa kończy się rezultatem 2-1 dla zespołu z Morynia.
Drugie 45 minut to już absolutna dominacja na boisku drużyny Morzycka. Najpierw Donos lobuje bramkarza Orła Pęzino, a później wychowanek Morzycka Moryń - Matusz Głos podwyższa wynik spotkania na 4-1. Piąta bramka jest dziełem kolejnego wychowanka klubu z Morynia - Szymona Trubickiego, który po ładnej akcji lewym skrzydłem i dokładnym uderzeniu podwyższa na 5-1. Ostatnia bramka to rzut karny dla Morynian, którego pewnym egzekutorem jest, będący w znakomitej formie - Mykyta Moroz.

Morzycko zagrało w składzie:
Bartosz Oleksy 46' (Robert Chrzanowski), Marcin Mularczyk, Szymon Trubicki, Dawid Adamski, Mykyta Moroz, Lewicki Michał, Adrian Dębicki, Jacek Chrzanowski, Tomasz Kwaśniewski, Adrian Kamień, Dmytro Donos, Głos Mateusz, Rafał Rokita, Hubert Rząd, Marek Mularczyk, Jacek Pohorecki.

Bramki dla Morzycka zdobywali: Dmytro Donos x 2 Adrian Dębicki, Mateusz Głos, Szymon Trubicki oraz Mykyta Moroz.

Za tydzień ostatnia gra kontrolna zespołu z Morynia i szansa dla kibiców z Morynia na przyjrzenie się imponującej grze Morzycka tym razem na własnym stadionie, bowiem na tydzień przed startem ligi Morzycko zagra z Czciborem Cedynia w sobotę 7.03 o godzinie 16.00 na boisku w Moryniu. Zapraszamy kibiców na to spotkanie.