piłka nożna / Klasa Okręgowa
piłka nożna / Klasa Okręgowa -
Remis na inaugurację
autor: PszczółekMorzycko Moryń zremisowało w Płotach z Polonią 1:1 (0:0). Bramkę na wagę remisu dla Morzycka zdobył Adrian Kamień w 80 minucie meczu.

Warunki pogodowe: wiatr i co warto podkreślenia bardzo dobrze przygotowana murawa jak na tą porę roku. Początek spotkania to przewaga gospodarzy, duża liczba stałych fragmentów gry (rzuty rożne,rzuty wolne), przy których gracze Polonii byli bardzo groźni. Bardzo dobrze w bramce spisywał się w tym meczu Robert Chrzanowski, bramkarz Morzycka, który kilkakrotnie uratował zespół przed utratą bramki.
W 20' minucie spotkania miała miejsce dogodna sytuacja dla zespołu z Morynia, Rafał Dziadosz otrzymuje podanie ze środka pola, jest sam na sam z bramkarzem gości, próba przelobowania bramkarza się nie udaje się jednak i piłka mija bramkę gospodarzy. W pierwszej połowie kibice widzieli dużo walki, twardej gry i walki o górne piłki. Do przerwy wynik ezbramkowy.

Druga połowa to już lepsza gra w wykonaniu zespołu Morzycka, który zaczął grać więcej piłką i zyskał przewagę optyczną. Jednak to gospodarze jako pierwsi strzelają bramkę. W 53' minucie meczu rzut rożny dla Polonii i piłka po zamieszaniu na 5 metrze przed bramką Morzycka trafia do siatki. Gospodarze prowadzą 1-0... Od tego momentu Morzycko przejęło inicjatywę na boisku. W 80' minucie Adrian Kamień, nasz najlepszy strzelec, trafia do bramki Polonii, precyzyjnym uderzeniem w tuż przy prawym słupku bramki Polonii, mamy 1-1 i takim rezultatem kończy się całe spotkanie.

Podsumowując było to typowy mecz walki i twardej gry, na która pozwolił sędzia, ale zarazem ciekawy i szybki mecz z obu stron. Przed meczem z Morzyckoem Polonia Płoty u siebie przegrała tylko raz natomiast pozostałe 6 meczy to wygrane Polonii. Remis z Morzyckiem można uznać za wynik sprawiedliwy.

Morzycko zagrało w składzie: 1) Chrzanowski Robert (br), 2) Mularczyk Marcin (c), 3) Trubicki Szymon, 4) Adamski Dawid, 5) Dębicki Adrian 60' (Rząd Hubert), 6) Kamień Adrian, 7) Mykyta Moroz, 8) Kwaśniewski Tomasz, 9) Chrzanowski Jacek, 10) Lewicki Michał 56' (Głos Mateusz), 11) Dziadosz Rafał 85' (Rokita Rafał).

Pozostali w rezerwie:
Oleksy Bartosz, Mularczyk Marek, Lewandowski Maciej
pauzował: Dmytro Donos, w 85' min kontuzji doznał Rafał Dziadosz.

Kolejny mecz z Orkanem Suchań w Moryniu w sobotę 21 marca o godzinie 15.00. Zapraszamy na to spotkanie kibiców Morzycka.