piłka nożna / III liga -
Świt w Finale Pucharu Polski
Świt Skolwin pewnie pokonał na wyjeździe Sławę Sławno 1:5, dzięki czemu awansował do finału rozgrywek pucharowych, w którym zmierzy się z MKP Szczecinek. Bramki dla Skolwinian zdobyli Konrad Prawucki (dwie) oraz Vladysłav Kudryavtsev, Adrian Kronkowski i Krzysztof Filipowicz.
Spotkanie, na które licznie przybyli kibice ze Sławna oraz okolicznych miejscowości było początkowo wyrównane. W 12 minucie pojedynku wynik otworzył Konrad Prawucki, który wykorzystał prostopadłe podanie Kamila Walkowa. Prawdziwa „strzelanina” rozegrała się jednak między 31 a 36 minutą. Najpierw Vladysłav Kudryavtsev przymierzył precyzyjnie w okienko bramki gospodarzy. Chwile później na 0:3 podwyższył Adrian Kronkowski, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego Adama Ładziaka, a wynik do przerwy ustalił Prawucki, zdobywając swoją drugą bramkę w meczu po strzale głową, którym wykończył ładną akcje z udziałem Kudryavtseva i Jóźwiaka.
Krztę nadziei wlał w serca gospodarzy Piotr Serewiś, który wykorzystał 20 minut po przerwie sytuacje sam na sam z bramkarzem Świtu. W drugiej części gry Skolwinianie wyraźnie spuścili z tonu, jednak nie musieli specjalnie forsować tempa z uwagi na wynik rywalizacji. Zwycięstwo w Sławnie przypieczętował w doliczonym czasie gry Krzystzof Filipowicz, który wykorzystał swoją szybkość oraz długie podanie z głębi pola, po czym technicznym strzałem przerzucił piłkę nad interweniującym Miłoszem Kadylakiem.

Świt w przekroju całego spotkania był zespołem zdecydowanie lepszym i w pełni zasłużył na awans do rundy finałowej, w której zmierzy się z MKP Szczecinek, który po wyeliminowaniu Drawy Drawsko tym razem odprawił z kwitkiem innego III ligowca - rezerwy szczecińskiej Pogoni.

Tymczasem po pucharowych emocjach już w najbliższą niedziele o godzinie 11.00 na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni, Świtowcy zmierzą się z rezerwami Arki w ramach XXVII serii spotkań III Ligi Bałtyckiej.

SŁAWA SŁAWNO - ŚWIT SKOLWIN 1:5 (0:4)
P.Serewiś 61’ - K.Prawucki 12’ i 36’ , V.Kudryavstev 31’, A.Kronkowski 34’, Filipowicz 90’

Świt: Dąbrowski - Kołodziejski, Kronkowski, Odlanicki, Kudryavstev - Jóźwiak (46’ Filipowicz), Szczepanik G., Ładziak, Szczepanik O. (60’ Adamczyk), Walków (46’ Garlej) - Prawucki (65’ Krawiec).

Sława: Kadylak - Lewandowski, Szadkowski, Wróbel (78 min. N. Bajtek), Marczyński, Putno, Minda (78 min. Chmielewicz), Banasik, Serewiś, Ścisło (46 min. Kruczyński ), Pawełek (46 min. Kwiatkowski).

Sędzia: Sebastian Basiejko oraz Wiktor Wątroba i Jakub Popławski

Widzów: ok. 450