piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 25.03.2024 09:20
Bez punktu na trudnym terenie
autor: tkowPorażka w hicie kolejki. Piłkarki kobiecej Pogoni uległy wiceliderowi z Katowic 0:1 po golu Aleksandry Nieciąg. Mimo porażki, szczecinianki utrzymały się na pozycji lidera Orlen Ekstraligi.

Spotkanie rozpoczęło się od kilku ataków Pogoni, dobrą okazję do strzału i wpisania się na listę strzelczyń miała Natalia Oleszkiewicz. Później katowiczanki ruszyły z większym animuszem, nie dawały chwili wytchnienia Annie Palińskiej w rozegraniu piłki. W 23. minucie GKS miał rzut rożny, piłka trafiła do jednej z zawodniczek mistrzyń kraju, która dośrodkowała piłkę w okolice piątego metra - po sporym zamieszaniu Aleksandra Nieciąg zdobyła pierwszego, i jak się później okazało, jedynego gola w spotkaniu. Kilka minut później doszło do zderzenia Palińskiej, Amelii Bińkowskiej oraz Marianny Litwiniec - bramkarka Pogoni musiała opuścić boisko, a w jej miejsce pojawiła się Natalia Radkiewicz. Po przerwie szczecinianki próbowały gry skrzydłami, swoje okazje miała wprowadzona na boisko w 60. minucie Agnieszka Garbowska, jednak jej strzały szybowały ponad bramką. Ostatecznie to GKS mógł cieszyć się po końcowym gwizdku, a zwycięstwo sprawiło, że zarówno Pogoń, jak i GKS mają po 35 oczek na swoim koncie.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 22.03.2024 15:16
Brodzik i Oleszkiewicz powołane
autor: tkowSelekcjonerka reprezentacji Polski - Nina Patalon, ogłosiła dziś listę powołanych na kwietniowe zgrupowanie. Wśród dwudziestu trzech nazwisk, kolejną szansę otrzymały nasze dwie granatowo-bordowe Martyna Brodzik oraz Natalia Oleszkiewicz!

Przed kobiecą kadrą pierwsze mecze w ramach kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Już piątego kwietnia Polki zmierzą się na wyjeździe z Islandią, a kilka dni później, dziewiątego kwietnia, zagrają u siebie z Austrią. Gratulacje i powodzenia, dziewczyny!
piłka nożna / Kobiety Bengoro - 17.03.2024 15:18
Pierwsza porażka w lidze
autor: tkowPierwszą porażkę w ligowych rozgrywkach poniosły piłkarki szczecińskiej Pogoni. Oba gole dla Śląska Wrocław padły w drugiej połowie spotkania.

Pierwszy w historii mecz kobiecej Pogoni Szczecin na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera rozpoczął się chwilę po godzinie piętnastej. Pierwsza odsłona gry była dość wyrównana z lekkim wskazaniem na podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego. Po nieco ponad dwudziestu minutach gry Natalia Oleszkiewicz stanęła oko w oko z Anną Bocian, jednak górą była bramkarka Śląska. Kolejne świetne okazje do zdobycia bramki miały Marianna Litwiniec oraz Kornelia Okoniewska, lecz ich strzały nieznacznie poszybowały obok prawego słupka.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 13.03.2024 10:20
Wyszarpane trzy oczka w Gdańsku!
autor: tkowCo za emocje na gdańskiej Polsat Plus Arenie! W doliczonym czasie gry Kornelia Okoniewska dała szczecińskiej Pogoni kolejny komplet punktów.

Spotkanie świetnie rozpoczęło się dla Pogoni. Już w 8. minucie Zoe Maxwell odnalazła długim podaniem kapitankę, Emilię Zdunek, ta pognała z futbolówką i uderzyła pewnie tuż obok bramkarki dając Pogoni prowadzenie w meczu. Na drugiego gola musieliśmy czekać aż do 55. minuty. Angelika Kołodziejek pobiegła prawym skrzydłem i wystawiła piłkę wdłuż bramki Oldze Massombo, która pewnym strzałem pod poprzeczkę dała gdańszczankom wyrównanie.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.03.2024 10:29
Jedziemy do Gdańska po trzy punkty
autor: tkowPiłkarki Pogoni Szczecin wyruszyły w piątkowe przedpołudnie do Gdańska na kolejny mecz w ramach obecnego sezonu Orlen Ekstraligi. - Ruszyłyśmy dziś do Gdańska z bardzo dobrym, pozytywnym nastawieniem. Podejdziemy jutro do tego starcia z AP Orlenem tak samo, jak do poprzednich i to się nie zmienia w naszym przypadku. Chcemy wygrać, chcemy zdobyć trzy punkty - mówi przed meczem z AP Orlenem Gdańsk defensorka Alicja Dyguś.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 05.03.2024 15:01
Granatowo-bordowe z kolejnym zwycięstwem!
autor: tkow
Piłkarki Pogoni wygrywają po raz dziesiąty w tym sezonie i dzięki wczorajszej porażce GKS-u Katowice umocniły się na prowadzeniu w ligowej tabeli
!

Po czterech minutach spotkania Martyna Brodzik świetne obsłużyła Jaylen Crim, a ta nie dała szans bramkarce ekipy z Krakowa. Kolejne minuty przyniosły sporą dawkę emocji - wcześniej wspomniana Brodzik miała kilka szans na trafienie do siatki, świetną okazję miała również Natalia Oleszkiewicz, która mocnym strzałem trafiła w poprzeczkę bramki strzeżoną przez Karolinę Klabis. W 41. minucie Klabis wyszła przed pole karne i zagrała piłkę ręką, a sędzia Michalina Diakow nie miała wątpliwości i pokazała bramkarce 'Jagiellonek' czerwony kartonik.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 03.03.2024 08:22
Po trzy punkty dziewczyny!
autor: tkowKobieca Pogoń wraca do gry! Po nieco ponad trzech miesiącach przerwy granatowo-bordowe zainaugurują dziś rundę wiosenną. Rywalem będą krakowianki z KS Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dobrze wejść w rundę

- Najważniejsze będzie dla nas to, by skupić się na sobie, bo naszym celem będzie to, by dobrze wejść w mecz i zagrać spotkanie na swoim poziomie. Wtedy będę pewna, że trzy punkty zostaną w Szczecinie - mówiła przed tym meczem defensorka i wicekapitanka Pogoni, Julia Brzozowska.
piłka nożna / Kobiety paulinus - 09.02.2024 13:10
Powołania dla piłkarek Dumy Pomorza
autor: tkowNatalia Oleszkiewicz i Martyna Brodzik znalazły się wśród powołanych do seniorskiej, kobiecej reprezentacji Polski! Tym samym, granatowo-bordowe staną przed szansą debiutu na najwyższym, reprezentacyjnym szczeblu.

Selekcjonerka Nina Patalon w środowy poranek ogłosiła kadrę 24 zawodniczek, które wyruszą na zgrupowanie do Hiszpanii. Polska kadra w lutym rozegra dwa spotkania towarzyskie - oba ze Szwajcarią (23 i 27 lutego).