koszykówka / PLK paulinus - 15.04.2024 12:55
Do zwycięstwa zabrakło sekundy
autor: tkowLegia Warszawa wygrała w Szczecinie, ale nie odrobiła strat z dwumeczu. Szczecinianie walczyli do końca. W ostatniej kwarcie przegrywali już nawet 17 punktami, ale mieli nawet rzut na zwycięstwo. Ten odnalazł drogę do kosza, jednak został wykonany po czasie gry. Do pełni radości zabrakło pół sekundy.

piłka nożna / Kobiety
piłka nożna / Kobiety paulinus - 15.04.2024 12:51
Porażka z Czarnymi
autor: tkow0:3. Granatowo-bordowe przegrywają trzeci mecz z rzędu i tracą pozycję lidera. W pierwszej połowie podopieczne trenera Piotra Łęczyńskiego miały kilka okazji do wyjścia na prowadzenie - najpoważniejszą z nich zmarnowała Natalia Oleszkiewicz, która nie wykorzystała dobrego podania od Jaylen Crim. Druga odsłona spotkania należała w pełni do piłkarek z Sosnowca, które po samobójczym trafieniu Marianny Litwiniec nabrały zdecydowanie więcej pewności siebie. Trzy minuty później Alicja Materek po raz pierwszy wpisała się na listę strzelczyń - pięknym strzałem z woleja pokonała Anię Palińską, a już w doliczonym czasie po kontrataku ustaliła wynik spotkania.

piłka nożna / Kobiety paulinus - 14.04.2024 09:31
Piłkarki wracają do gry
autor: tkowW niedzielę o 12:00 piłkarki Pogoni Szczecin zmierzą się na własnym boisku z Czarnymi Sosnowiec. To powrót do grania po pazie spowodowanej meczami Reprezentacji. Szczecinianki, które były rewelacją rundy jesiennej, dostały zadyszki. W ostatnim czasie zanotowały dwie porażki. Najpierw u siebie ze Śląskiem Wrocław 1:2 a następnie na wyjeździe z GKS-em Katowice 0:1, na rzecz którego straciły wczoraj fotel lidera.
piłka nożna / III liga Bengoro - 14.04.2024 09:27
Powrót na zwycięski szlak
autor: tkowZawodnicy drugiego zespołu Pogoni Szczecin w świetnym stylu wrócili na zwycięską ścieżkę. W derbowym starciu granatowo-bordowi pokonali zajmującą dotąd miejsce na podium Vinetę Wolin.

- Jestem zadowolony z determinacji i konsekwencji w grze zespołu. Im dłużej ten mecz trwał, tym większą przewagę osiągaliśmy - mówi trener Paweł Cretti. Do derbowego spotkania zawodnicy Dumy Pomorza przystąpili w bardzo silnym zestawieniu. W wyjściowej jedenastce pojawiło się bowiem aż pięciu uczestników piątkowego meczu PKO Ekstraklasy z Ruchem Chorzów - Wojciech Lisowski, Kacper Smoliński, Marcel Wędrychowski, Olaf Korczakowski i - debiutujący w rozgrywkach III ligi - Patryk Paryzek. Od pierwszej minuty na boisku zameldowali się również Axel Holewiński, Dawid Fornalik, Mateusz Kaczorek czy powracający po kartkowej pauzie Kamil Jakubczyk.
koszykówka / PLK Bengoro - 14.04.2024 09:24
Porażka PGE Spójni
autor: tkowEmocjonujący mecz ORLEN Basket Ligi w Lublinie! Ostatecznie Polski Cukier Start wygrał z PGE Spójnią Stargard 110:108 i jest bliżej zapewnienia sobie miejsca w play-off.

Spotkanie od samego początku było bardzo ofensywne, ale toczyło się pod dyktando gospodarzy, którzy mogli liczyć m. in. na rzuty Liama O’Reilly’ego i Tomislava Gabricia - po nich mieli sześć punktów przewagi. Aktywni jednocześnie byli też Stephen Brown i Devon Daniels, dzięki czemu rywale utrzymywali się w grze. O’Reilly był jednak nie do zatrzymania, a ofensywna pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 36:27. W drugiej kwarcie po serii 0:10 i akcji 2+1 Alexa Steina stargardzianie wychodzili na prowadzenie! Po późniejszym wsadzie Adama Łapety byli już lepsi o sześć punktów. Teraz to Polski Cukier Start nie był w stanie grać w tempie przeciwników. Po zagraniu Karola Gruszeckiego po pierwszej połowie było 58:64.
piłka nożna / Ekstraklasa
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 14.04.2024 09:22
Ruch bez szans!
autor: BengoroPogoń Szczecin zdeklasowała Ruch Chorzów i wygrała 5:0 w meczu 28. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Efthymios Koulouris ustrzelił hat-trick w ciągu 12. minut drugiej połowy! Ponadto w barwach Pogoni mecz kończyło aż czterech młodzieżowców.

Portowcy szybko objęli prowadzenie w meczu z Ruchem. Już w 2. minucie piłkę do własnej siatki skierował Mateusz Bartolewski. Po szybkiej kontrze Linus Wahlqvist zagrywał spod końcowej linii w pole karne. Pechowo interweniował obrońca Ruchu i Duma Pomorza wygrywała po golu samobójczym. Na 2:0 podwyższył Adrian Przyborek. Młodzieżowiec w końcu doczekał się premierowego trafienia w barwach Pogoni. Finezyjnie dotknął piłki po dograniu z rzutu rożnego i Michał Buchalik, który zastępował Dantego Stipicę, nie miał nic do powiedzenia w 35. minucie meczu. Dosłownie 120 sekund później mogło być 3:0. Efthymios Koulouris trochę się pospieszył i za szybko wybiegł do podania od Valentina Cojocaru. Przez to złamał linię spalonego i jego gol nie został uznany. Kilka minut później Grek znalazł się w podobnej sytuacji, jednak uderzył zbyt lekko i Buchalik złapał piłkę. W ostatniej minucie pierwszej połowy groźnie pod bramką Pogoni zrobiło się po strzale Szymona Szymańskiego. Obrońca oddał silne uderzenie z narożnika pola karnego, ale Cojocaru odbił piłkę.
piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga Bengoro - 12.04.2024 11:34
Ryszard Tarasiewicz nowym szkoleniowcem Kotwicy Kołobrzeg
autor: Krzysztof Grzeszkowiak Ryszard Tarasiewicz to legenda Śląska Wrocław - jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii tego klubu oraz trener, który prowadził wrocławski zespół z sukcesami. W swojej karierze piłkarskiej reprezentował również szwajcarski Neuchatel Xamax oraz francuski AS Nancy.

W reprezentacji Polski zagrał w 58 meczach, w których zdobył 9 bramek. Wystąpił w finałach piłkarskich mistrzostw świata w Meksyku w 1986 r. Karierę trenerską Tarasiewicz również rozpoczynał w Śląsku w 2004r. Po zakończeniu sezonu 2005/06 został szkoleniowcem Jagiellonii Białystok. Do Wrocławia wrócił po roku i w 2008r. awansował z zespołem do ekstraklasy.
siatkówka / Ekstraklasa kobiet
siatkówka / Ekstraklasa kobiet Bengoro - 12.04.2024 11:31
Komu medale?
autor: tkowKoniec sezonu już za pasem. Oba półfinały Tauron Ligi rozstrzygnęły się w dwóch meczach. Obyło się bez zaskoczeń i kibice ponownie zobaczą w finale ligowy klasyk - Chemika Police w pojedynku z PGE Rysicami Rzeszów.

Siatkarski los zafundował im również powtórkę z rozrywki. O brąz BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała tak, jak rok temu będzie walczył z Grotem Budowlanymi Łódź. Mecze Chemika Police i PGE Rysic Rzeszów od dawna są jednym z ligowych klasyków. Oba zespoły walczyły o ligowe złoto w sezonach 2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022. Ze wszystkich trzech finałów zwycięsko wychodziła drużyna z Polic.